עמותת ה- GO CFOs לקשרי ממשל ומשק
קשרי ממשל_

כניסה לחברים רשומים

  שכחתי סיסמא
אודות העמותה

עמותת קשרי ממשל ומשק

בר כוכבא, 23 בני ברק

טלפון: 03-5104555

פקס: 03-5170918

lead@cfo-gov.org

רשות ני"ע מפשטת את הדיווח על הנזילות המימונית של החברות

10/09/2013
רשות ני"ע מפשטת את הדיווח על הנזילות המימונית של החברות (הגדל)

לאחר כמעט שלוש שנים של דיונים על אופן הדיווח בדוח סולו (כפי שהוא מכונה היום) על פי תקנה 9ג', אנו מודים לסגל הרשות על היוזמה והפתיחות להציע דיווח חדש במסגרת הדוחות הכספיים בנושא הנזילות המימונית.

עד היום, דיווחו החברות במתכונת של דוח סולו, שאינו נותן מענה לצרכי המשקיעים. לרשות ניירות ערך קרצה החלופה החשבונאית של מעבר לדוח סולו IFRS, אולם משיחות רבות עם עורכי ומשתמשי הדוחות התחוור כי הדגש בגילוי המידע בנושאי נזילות ומימון לא יצמח מדוח מורכב, שמעטים אם בכלל יודעים לקרוא ולהבין.

לפיכך, ובהתאם לעבודה ממושכת של עמותת ה-CFOs לקשרי ממשל ומשק מול הסגל המקצועי של רשות ניירות ערך, הגישה הרשות להערות הציבור ערב החג, תקנות חדשות, המבוססות על עמדת העמותה, לפיה יינתן גילוי ברור ומדויק בדבר ההון החוזר של החברה, וגם זאת, רק על ידי חברות שיש להן חוב ציבורי, כלומר אג"ח נסחר.

"אנו מבקשים להחמיא לסגל הרשות על העבודה האינטנסיבית והשקולה בנושא, וסבורים כי המידע הנכלל בדיווחים הציבוריים כיום, ובכללו מידע כמותי ואיכותי, הכולל בין היתר, תיאור ההתחייבויות שקיימות במסגרת טופס ת' 126, בצירוף הנתונים על ההון החוזר ועל השקעות ונכסים אחרים, יספקו מידע ותמונה כוללת של מצב התאגיד סולו מבחינת נזילות ומימון, ודוח זה יהיה קריא וברור למשקיעים", הרחיבה פלטי.

יודגש כי על פי הצעת הרשות במידה ולא קיימות לחברה אג"ח ציבוריות – היא פטורה מעתה לחלוטין מגילוי זה.

לכתבות נוספות

עבור לתוכן העמוד